Vitajte na stránkach

  

Horehronského múzea

 

Noc múzeí a galérií 2017
20.máj 2017 

Súčasťou tohtoročného medzinárodného podujatia v Brezne bolo niekoľko sprievodných podujatí. V popoludňajších hodinách ste si mohli nechať zapliesť vlásky, do podoby rôznych tradičných dievčenských účesov, rúčkami členiek tanečnej skupiny Bočkoroši z Brezna. K príjemnej atmosfére prispela svojou prítomnosť aj maliarka Anna Kotvašová, ktorá využívala voľné chvíľky pred vernisážou maľovaním.   
O 18.00 hod. ožil Meštiansky dom hlasom dolnozemkých Slovákov v piesňach Kataríny Mosnak Bagľašovej, ktorá svojím vystúpením spestrila vernisáž insitnej maliarky Anny Kotvašovej zo srbsej Padiny.  
Dôstojným záverom podujatia bolo nočné divadelné predstavenie Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno Spálená večera Dušana Kovačeviča, na nádvorí Meštianskeho domu. Režisér predstavenia, Ľuboslav Majera, nás nielenže poctil svojou prítomnosťou, ale sa do samotnej hry aj aktívne zapojil v úlohe strážcu zákona.   

Maľba horúcim voskom (enkaustika) - tvorivá dielňa
21.09.2017

V rámci septembrovej výstavy Lenky Slniečko Simanovej "Krása a sila farieb" usporiadalo Horehronské múzeum spolu s autorkou 21.09.2017 tvorivú dielňu "Maľba horúcim voskom (enkaustika)". Záujemcovia mali možnosť vyskúšať si túto výtvarnú techniku známu už od antiky pri aplikovaní na plátno.

 

 

 

Your language:

Banská cesta

DSKS-BBSK

 

Zriaďovateľom Horehronského múzea v Brezne je Banskobystrický samosprávny kraj.